KQZ tregon se kur do të nis numërimi i votave me kusht – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

KQZ tregon se kur do të nis numërimi i votave me kusht

22:27 | 25 Tetor 2021

Të martën nis numërimi i votave me kusht.

Zëdhënësi i Komisioni Qendror Zgjedhor, Valmir Elezi, e ka konfirmuar për Klan Kosovën se numërimi i votave me kusht në zgjedhjet lokale do të fillojë të martën.

“Mund t’ju konfirmoj se të martën, në orën 11:00, do të fillojë numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta”, ka thënë Elezi për Klankosova.

Numërimi fillon nëntë ditë pasi u mbajtën zgjedhjet lokale, gjegjësisht më 17 tetor.

Komento: