Kryeministri Haradinaj: Njohja nga Serbia veç në kufijtë ekzistues – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kryeministri Haradinaj: Njohja nga Serbia veç në kufijtë ekzistues

09:44 | 24 Maj 2019

Ramush Haradinaj me ambasadorët francez e gjerman – Njohja nga Serbia veç në kufijtë ekzistues.

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pasur një takim pune me ambasadorin francez, Didier Chabert, dhe ambasadorin gjerman Christian Heldt.

Shefi i ekzekutivit shqiptar tha se shkëmbyem pikëpamje për momentumin e ri politik të krijuar pas takimit të nivelit të lartë të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Berlin.

Sipas tij, ata kanë diskutuar për takimin e radhës në Paris, si mundësi e mirë për të avancuar energjitë pozitive për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi, që duhet të rezultojë me njohje reciproke në kufijtë ekzistues.

Komento: