Kryeministri Haradinaj takon Zaevin, ja çfarë u diskutua

16:04 | 13 Janar 2019

Ditë më parë Maqedonia edhe zyrtarsiht ka ndërruar emrin.

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka takuar homologun e tij të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Nga ana e tij, Haradinaj e ka përgëzuar Zaev për për përmbylljen me sukses të plotë të Marrëveshjes së Prespës, duke i garantuar popullit dhe shtetit fqinj perspektivë të qartë euro-atlantike, shkruan Indeksonlinë.

Ai ka thënë se Kosova qëndron e përkushtuar në ndërtimin e një rajoni stabil dhe në këtë drejtim marrëdhëniet me Shkupin zyrtar janë të shkëlqyera.

Shkrimi i tij i plotë:

Takova sot homologun tim të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, të cilin e përgëzova për përmbylljen me sukses të plotë të Marrëveshjes së Prespës, duke i garantuar popullit dhe shtetit fqinj perspektivë të qartë euro-atlantike. Kosova qëndron e përkushtuar në ndërtimin e një rajoni stabil dhe në këtë drejtim marrëdhëniet me Shkupin zyrtar janë të shkëlqyera.

Komento: