Kryeministri Haradinaj thotë se taksa ndaj Serbisë do të vazhdojë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kryeministri Haradinaj thotë se taksa ndaj Serbisë do të vazhdojë

10:59 | 25 Dhjetor 2018

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se taksa ndaj produkteve serbe nuk do të largohet.

Haradinaj, i është drejtuar kryeministres serbe, Ana Brnabiq, duke thënë se përderisa Serbia vazhdon të veprojë kundër Kosovës, taksa prej 100% ndaj produkteve serbe nuk do të largohet.

Hardinaj ka theksuar se Brnabiq pa “marre” i kishe bërë thirrje Shqipërisë ta rishqyrtojë njohjen për Kosovën nëpërmjet një letre dërguar Serbisë, në një përpjekje për të shkaktuar përçarje mes Kosovës e Serbisë, transmeton Klan Kosova.

“Sa i përket taksës është e drejtë e jona dhe e mbrojmë sigurinë tonë. Kryeministrja e Serbisë, Brnabiq vazhdon me letra për qeveri të ndryshme dhe nuk i ka ardhë marrë të ja dërgojë një letër edhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për ta kërkuar tërheqjen e njohjes”.

Pra përderisa Serbia ka kësolloj qasje atëherë kuptohet shumë mirë se për çfarë kemi vepruar ne”, ka thënë Haradinaj.

Komento: