Kryeministri Kurti pret në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kryeministri Kurti pret në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut

12:44 | 23 Prill 2021

Kurti pret në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut.

Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmanin.

Osmani gjatë ditës është takuar edhe homologen e tij, Donika Gërvalla, si dhe presidenten Vjosa Osmani.

Ai ka mbajtur një konferencë të përbashkët me Gërvallën ku tha se shteti i tij mbështet dialogun Kosovë-Serbi që përfundon me njohje reciproke dhe se mbështet Kosovën në rrugën e saj drejt BE-së.

Komento: