Kryeministri, presidenti dhe kryeparlamentari takohen me ambasadorin amerikan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kryeministri, presidenti dhe kryeparlamentari takohen me ambasadorin amerikan

08:53 | 31 Janar 2019

Krerët e koalicionit qeverisës, mbrëmë mbajtën një takim treorësh.

E pas kësaj, sot duke filluar nga ora 09:00, Ramush Haradinaj, Hashim Thaҫi dhe Kadri Veseli do të takohen me ambasadorin amerikan, Kosnett.

Kërkesa e SHBA-së për heqjen e tarifës doganore ndaj Serbisë ka shkaktuar probleme të mëdha në ekzekutiv, madje krerët e koalicionit nuk kanë arritur pajtueshmëri për këtë çështje as pas një takimi treorësh të mbajtur pasditen e së mërkurës.

Dimë se kërkesa e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e taksës 100% ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina ka shkaktuar krizë në koalicionin qeverisës.

Komento: