Kryeministrja e Serbisë: Kurti dobëson pozicionin e tij sa herë i thotë “jo” formimit të Asociacionit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kryeministrja e Serbisë: Kurti dobëson pozicionin e tij sa herë i thotë “jo” formimit të Asociacionit

11:57 | 05 Shkurt 2023

Bërnabiq: Kurti dobëson pozicionin e tij sa herë i thotë “jo” formimit të Asociacionit.

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sa herë i thotë “jo” formimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe e dobëson pozitën e tij.

“(Presidenti serb Aleksandar) Vuçiq fitoi Asociacionin, ai e shtyu Asociacionin në marrëveshjen e Brukselit me të gjitha fuqitë”, tha ajo për TV Prva, transmeton Klankosova.

Sipas kryeministres serbe po vjen një “luftë e madhe” për Asocacionin dhe siç tha Bërnabiq për “sigurinë e serbëve në Kosovë”.

Komento: