Kryesia e Kuvendit sot merr një vendim të rëndësishëm – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kryesia e Kuvendit sot merr një vendim të rëndësishëm

11:37 | 24 Dhjetor 2018

Kuvendi i Kosovës sot do ta mbajë një mbledhje të rëndësishme

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka paralajmëruar mbledhje me kryetarët e grupeve parlamentare.

Në ora 14:00, Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka paralajmëruar mbledhje me kryetarët e grupeve parlamentare.

Siç bëhet e ditur në njoftimin për media, pikë e rendit të ditës është kërkesa e opozitës për mbajtje të seancës së jashtëzakonshme për draft-marrëveshjen për dialogun me Serbinë.

“Kërkesa e 40 deputetëve për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme për të diskutuar mbi dokumentin e përgatitur nga Qeveria e Republikës së Kosovës, si “Draft marrëveshja gjithëpërfshirëse midis Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë””, thuhet në njoftimin e Kuvendit.

Komento: