Kryetari ka paralajmëruar numër edhe më të lartë të të prekurve me Covid-19 në Prishtinë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kryetari ka paralajmëruar numër edhe më të lartë të të prekurve me Covid-19 në Prishtinë

21:25 | 09 Korrik 2020

Shpend Ahmeti paralajmëron numër edhe më të lartë të të infektuarve në Prishtinë.

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se sonte në të ketë numër më të madh të të infektuarve me koronavirus në kryeqytet.

‘’Sot mund të presim numër të madh nëse s’ka kujdes, smbahen maskat dhe distanca. Sot pres që të ketë edhe më shumë’’, ka thënë ai.

‘’Qytetarët duhet ta dijnë që ato nuk janë testet e sotit për ndodh që sot do të dalin rezultatet që i kemi bërë në QKMF në tri ditët e fundit”

Prishtina është qyteti me më së shumti të prekur nga Covid-19 në Kosovë.

Komento: