Kryhen bisedimet, Ajaxi po ia merr yllin e madh Realit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kryhen bisedimet, Ajaxi po ia merr yllin e madh Realit

23:32 | 31 Maj 2019

Sipas De Telegraaf, mesfushori i Real Madrid, Martin Odegaard mbajti këtë javë bisedime me drejtorin sportiv të Ajax, Marc Overmars.

Të dy palët filluan mundësinë e një marrëveshjeje dyvjeçare me Ajaxin në vëzhgim për zëvendësimin e Hakim Ziyech ndërsa po afrohej një dalje verore, përcjell ORAinfo.

Odegaard kaloi fushatën 2019-19 në kredi në Vitesse dhe arriti të kontribuojë nëntë gola dhe 12 asisistime./ORAinfo/

Komento: