Kthehen në Kosovë 63 shtetas kosovarë nga Gjermania, Sllovenia e Kroacia – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kthehen në Kosovë 63 shtetas kosovarë nga Gjermania, Sllovenia e Kroacia

21:38 | 17 Prill 2020

63 shtetas kosovarë nga Gjermania, Sllovenia e Kroacia janë kthyer në Kosovë.

Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Pejë, përmes një postimi të bërë në faqen zyrtare në Facebook, ka bërë të ditur se sot përmes pikës kufitare në Kullë, kanë hyrë në mënyrë të organizuar 63 shtetes të Kosovës, të ardhur nga Gjermania, Sllovenia e Kroacia.

Ky është postimi i plotë:

Sot në orët e pasdites në pikën kufitare në Kullë kanë hyrë në mënyrë të oragnizuar në grup 63 shtetas të Republikës së Kosovës të cilët kanë ardhur të organizuar me autobus nga Gjermania ,Sllovenia dhe Kroacia.

Ekipi mjekësorë i përbërë nga:

Dr.Myrvete Salihi-QKMF /Pejë,

Dr.Adnora Nurboja -IKSHP /Pejë,

Dr.Arijeta Musliqi-QKMF/Pejë,

Dr.Burim Kotori- IKSHP/Pejë ,

Hydaverdi Kastrati -QKMF /Pejë ka kryer procedurat e nevojshme mjekësore në kuadër të masave mbrojtëse për Covid-19 dhe më pastaj janë përcjellë për në Qendrën e Studentëve në Prishtinë për karantinë.

Komento: