Kualifikime për Evropian, Kosova dhe Shqipëria në një grup me Anglinë

11:48 | 11 Dhjetor 2018

Është hedhur shorti për eliminatorët e Kampionatit Evropian për grupmoshat, U-21.

Kosova e grupmoshave, U-21 tashmë i ka mësuar kundërshtarët për këtë kompeticion.

Djelmoshat kosovarë kanë në grup pesë skuadra.

Ndër to, edhe Kombëtarja e Shqipërisë dhe Anglisë.

Ky është grupi i plotë i Kosovës:

Anglia

Austria

Turqia

Kosova

Shqipëria

Andorra

Komento: