Kurti kalon kah qytetarët e rëndomtë, shmang zonën VIP në Aeroport – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kurti kalon kah qytetarët e rëndomtë, shmang zonën VIP në Aeroport

12:45 | 14 Shkurt 2020

Albin Kurti i shmanget zonës VIP në Aeroport, kalon kah qytetarët e rëndomtë.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Mynih për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në mes shumë zyrtarëve të huaj.

Lajmin e ka konfirmuar Zyra e Kryeministrit.

Kurti është parë teksa i ka kryer kontrollet rutinore sikurse krejt udhëtarët e zakonshëm, dhe jo përmes zonës VIP, siç zakonisht bëjnë politikanët.

Për Kurtin kjo është vizita e parë në Europë që e përfaqëson Kosovën në një konferencë të rangut të lartë.

Komento: