Kurti në listën zgjedhore të Lëvizjes Vetëvendosje – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kurti në listën zgjedhore të Lëvizjes Vetëvendosje

21:21 | 13 Janar 2021

Albin Kurti në listën zgjedhore të VV’së.

Lideri i VV’së, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e VV’së në Prishtinë.

Megjithatë, Vetëvendosje i kandidon për deputetë Albin Kurtin dhe Albulena Haxhiun

Ata janë të dënuar me formë të prerë brenda tri viteve te fundit

Nga Qendra e Prishtinës, kandidatët për deputetë nga Lëvizja VETËVENDOSJE! janë :

Albin Kurti Liburn Aliu

Arben Vitia Xhelal Sveçla

Glauk Konjufca Fitore Pacolli

Albulena Haxhiu Hatixhe Hoxha

Komento: