Kurti pas Prizrenit, nesër prezanton buxhetin në Mitrovicë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kurti pas Prizrenit, nesër prezanton buxhetin në Mitrovicë

10:49 | 22 Nëntor 2022

Pas Prizrenit, Kurti prezanton nesër buxhetin në Mitrovicë.

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, këtë të martë do të prezantojë buxhetin me qytetarët e Prizrenit.

Për t’i lënë vend nesër prezantimit në Mitrovicë, njofton Klankosova.tv.

Në takim do të jetë edhe ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, dhe ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi.

Kujtojmë se ditë më parë me 64 vota për në parim në Kuvendin e Kosovës është votuar buxheti prej 3.2 miliardësh për vitin 2023.

Komento: