Kush është Messi ? Ronaldo shkruan histori – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kush është Messi ? Ronaldo shkruan histori

16:58 | 29 Dhjetor 2018

Cristiano Ronaldo i Juventusit është bërë golashënuesi portugez më i suksesshëm në një sezon të vetëm në Serie A .

Ronaldos iu deshën vetëm 153 sekonda për të thyer bllokimin për Juventusin kundër Sampdorias, duke e çuar atë në 13 gola të Serie A për fushatën 2018-19.

Portugezi kalojë Rui Barros, i cili ishte lojtari më i mirë portugez në një sezon të vetëm me 12 gola për Bianconerët në 88-89.

Ish sulmuesi i Real Madridit ka arritur sukses në 10 ndeshje megjithëse Rui Kosta mbetet portugezi më i mirë i Ligës me 50 gola ku ka luajtur për Fiorentinën dhe Milanin./ORAinfo/

Komento: