Kush është Ronaldo? Messi thyen rekord që askush nuk e ka arritur

10:53 | 14 Janar 2019

Barcelona luajti kundër Eibar mbrëmë në La Liga spanjolle pasi ata përfunduan duke fituar nga një rezultat 3-0, falë golave nga Luis Suarez (dy herë) dhe Lionel Messi përcjell ORAinfo.

Goli i Messit ishte i 400-të i tij personal në La Ligës në karrierën e tij kur u bë lojtari i parë në historinë e ligës për ta bërë këtë.

Çfarë karriere të pasur ka argjentinasi duke marrë parasysh se ai ka akoma shumë vite për të luajtur./ORAinfo

Komento: