Kush janë lojtarët më të kërkuar në afatin e janarit? – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kush janë lojtarët më të kërkuar në afatin e janarit?

20:33 | 01 Janar 2019

Tashmë do të hapet afati kalimtar për transferime.

Në Serie A, afati kalimtar zgjat deri më 18 janar, ndërsa në La Liga, Premierligë dhe Bundesligë deri më 31 janar.

Tashmë, skuadra e parë që ka kryer një transferim është Ëest Ham, që ka prezantuar mesfushorin Samir Nasri, që në të kaluarën ka veshur fanellat e Arsenal dhe Manchester Cityt, shkruan lajmi.net.

Transferime të mëdha këtë afat nuk pritet të ketë, veçanërisht pas njoftimit të Chelsea se Eden Hazard nuk shkon askund së paku deri në verë.

Por, këtë afat mund të bëhen disa lëvizje nga skuadrat evropiane, dhe emrat më të përfolur janë:

Nicolas Pepe (Lille, 80 milionë euro)

Frenkie de Jong (Ajax, 65 milion euro)

Hirving Lozano (PSV, 45 milion euro)

Miguel Almiron (Atlanta United, 30 milion euro)

Jack Graelish (Aston Villa, 25 milionë euro)

Aaron Ramsey (Arsenal, 18 milion euro)

Nouhou Tolo (Seattle, 7 milion euro)

Komento: