Ky do të jetë Milani që do ta duan të gjithë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ky do të jetë Milani që do ta duan të gjithë

08:49 | 15 Maj 2019

Milan janë të vendosur për t’u përgatitur për një rivendosje në mesfushë verën e ardhshme dhe Tiemoue Bakayoko nuk ka gjasa të jetë pjesë e mesfushës së re që ata kanë sezonin e ardhshëm.

Ka një shans që Milan të humbasë në Ligën e Kampionëve këtë sezon dhe ne e kuptojmë se klubi po planifikon të bëjë ndryshime të shumta në mesfushën e tanishme, përcjell ORAinfo.

Të vetmit lojtarë të cilët janë pjesë të paluajtshme të projektit janë Lucas Paqueta dhe Giacomo Bonaventura. Klubi i sheh ata si lojtarë që mund t’i mbajnë ata në Ligën e Kampionëve së shpejti.

Lucas Biglia tashmë ka oferta nga Boca Juniors dhe gjithashtu ka çështje të shumta lëndime. Milani është i hapur për të shitur argjentinasin, nëse ofrohen oferta të mira. Nëse ata nuk e bëjnë, ata do të jenë të lumtur ta mbajnë atë dhe Biglia do të jetë i lumtur që do të qëndrojë gjithashtu.

Për Franck Kessie, Milani do të jetë i gatshëm të shesë mesfushorin nëse ata marrin një ofertë prej mbi 40 milionë euro pasi kjo do t’i ndihmojë ata të bëjnë një fitim jashtë marrëveshjes që i panë ata të nënshkruajnë me lojtarin. Arsenali, Tottenhami dhe Ëest Ham mbeten të interesuar për Kessien.

Tiemoue Bakayoko ka bërë përshtypje në fushë, por aktivitetet e tij jashtë fushës e kanë lënë atë poshtë.
Gattuso, Paolo Maldini dhe Leonardo pëlqejnë lojtarin, por për tarifën prej 35 milionë euro që duhet t’i paguajnë Chelseat, ata nuk do ta bëjnë atë.

Rossonerët do të ndjekin disa caqet për mesfushë në verë. Alfred Duncan dhe Stefano Sensi janë caqet kryesore dhe kështu është Sergei Milinkoviç-Saviç nga Lazio.

Amadou Diaëara është gjithashtu një opsion së bashku me Lorenzo Pellegrini. Ata kanë qenë duke monitoruar Nicolo Barella për një kohë, por Inter janë duke udhëhequr garën për të aktualisht. /ORAinfo/

Komento: