Ky do të jetë trajneri i ri Manchester United

11:30 | 18 Dhjetor 2018

Macnhester United ka shkarkuar Jose Mournihon nga posti i trajnerit dhe menjëherë pothuajse e ka emëruar trajnerin e ri.

Tashmë është bërë e ditur se Manchester United e ka shkarkuar Jose Mourinhon.

Manchester United mori vendim që ta shkarkoj Jose Mourinho, për shkak të formës së dobët që po kalon skuadra.

‘Djajtë e Kuq’ janë 19 pikë larg kreut të tabelës, ndërsa rrezikojnë të futen edhe në top katërshe, përcjell lajmi net.

Sky port raporton se Manchester United do ta emëroj Michael Carrik si trajner në detyrë deri në fund të sezonit.

Carrick ishte asistent i Mourinhos, ndërsa do ta drejtoj skuadrën deri në fund të sezonit.

Komento: