Ky është blerja e dytë më e shtrenjtë e Korporatës Elliottt te Milan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ky është blerja e dytë më e shtrenjtë e Korporatës Elliottt te Milan

10:19 | 11 Shkurt 2019

Lucas Paqueta la futbollin brazilian për t”iu bashkuar Seria A, saktësisht MIlanit.

Transferimi i brazilianit nga Flamengo në San Siro ka qenë i njohur që një kohë dhe u përmbyll me një marrëveshje prej 35 milionë, përcjell ORAinfo.

Ky ka dalë të jetë një përforcim tejet ideal, pasi që në gjitha ndeshjet që është paraqitur braziliani ka dhënë një kontribut të madh, madje mbrëmë shënoi edhe golin e tij të parë në fanellën e rossonerëve.

Paqueta në fakt ishte blerja e dytë më e shtrenjtë e Korporatës së Menaxhimit Elliott. Paqueta vazhdon formën e lartë dhe po krahasohet me Kaká i cili mesfushori brazilian i fundit që shënoi gol për rossonerët./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!