Ky është lojtari më i pafat i Juventusit, ka luajtur vetëm dhjetë minuta – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ky është lojtari më i pafat i Juventusit, ka luajtur vetëm dhjetë minuta

23:59 | 25 Dhjetor 2018

Federico Bernardeschi nuk ka asnjë fat. Siç njoftoi Juventusi, sulmuesi ka pësuar një tjetër lëndim, vetëm rreth një muaj pasi u rikthye nga një përcjell ORAinfo.

“Derisa lojtarët e përfshirë kundër Giallorossi kishin një sesion rikuperimi, pjesa tjetër e skuadrës trajnohej si normale jashtë.

“Gjatë një stërvitje pas ndeshjes në palestër, Bernardeschi pësoi një tendosje të muskujve tek adductors e kofshës së tij të djathtë dhe gjendja e tij do të jetë vlerësohet nga dita në ditë, “shkruante Juve në faqen e tyre të internetit.

Ish-lojtari i Fiorentinës gjithashtu kishte probleme adductor në nëntor, dhe kështu humbin dy ndeshje.
Që atëherë, ai ka luajtur vetëm dhjetë minuta në kampionat, duke mbetur në stol në tre garat e fundit.

Siç është përmendur, gjendja e tij tani do të vlerësohet nga dita në ditë, kështu që mbetet për t’u kuptuar kur ai mund të bëjë një kthim./ORAinfo/

Komento: