Ky është një lojtar që i përshtatet stilit të Realit

17:57 | 16 Dhjetor 2018

Exequiel Palacios, është një lojtar i stilit të Real Madridit, kështu të paktën ka thënë bashkëlojtari i klubit të River Plate, Leonardo Ponzio përcjell ORAinfo.

Mesfushori është një objektiv afatgjatë për Madridin dhe presidenti i River PLates, Rodolfo D’Onofrio këtë javë konfirmoi se kampionët evropianë kanë pyetur për sjelljen e argjentinasit në Santiago Bernabeu.

Real Madridi shpreson të sjellë lojtarin në janar, por agjenti i Palacios, Renato Corsi, ka thënë se është preferenca e klientit të tij për të qëndruar në Argjentinë me River Platen është deri të paktën sezonit të verës./ORAinfo/

Komento: