Ky është numri “mallkues” në fanellën e Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ky është numri “mallkues” në fanellën e Milanit

22:55 | 18 Janar 2019

Sulmuesit shpesh janë ata që mund t’ju bëjnë ëndrrat realitet me golat e tyre.

Megjithatë, jo gjithmonë, ëndrrat bëhen të vërteta, bëhen realitet ose e bëjnë një të lumtur.

Në AC Milan, kohët e fundit, më shumë se në ekipet e tjera, lojtarët me numër nëntë në ekipin e kuqezi gjithmonë kanë zhgënjyer tifozët përcjell ORAinfo.

Gonzalo Higuain, një nga sulmuesit më të mirë në botë, e ka gjetur rrjetën e golit 6 herë në ligë dhe 2 në Ligën e Evropës duke treguar formën e dobët e tij.

Gonzalo është gati të ndryshojë ajrin dhe është i etur të bashkohet me Sarri në Chelsea.
Ndërkohë, AC Milan i ka vendosur pamjet e tyre në Piatek, golashënuesi i dytë në Serie A, pas Ronaldos. Për vite të tëra, Milani tradicionalisht ka bërë biznes në janar për të forcuar veten gjatë gjithë sezonit dhe ka blerë edhe disa sulmues.
Disa prej tyre lanë gjurmë dhe të tjerët jo, derisa tifozët presin se çfarë do të bëjë Piatek./ORAinfo/

Komento: