Ky është shqiptari që e mundësojë transferimin e serbit Jovic në Real Madrid – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ky është shqiptari që e mundësojë transferimin e serbit Jovic në Real Madrid

17:08 | 12 Qershor 2019

Luka Jovic është prezantuar të Real Madrid.

Menaxheri shqiptar, Fali Ramadani ka ndërmjetësuar në transferimin e Luka Jovicit në Real Madrid. Tani ka dal edhe fotoja ku shihet menaxheri i njohur shqiptar së bashku me futbollistin dhe presidentin e “Los Blancos”, Florentino Perez.

Luka Jovic e kompletoi sot transferimin në Real Madrid, i cili ia bëri edhe prezantimin zyrtar.

Por, kush ishte i përfshirë dhe kush punoi që ky transferim të realizohej?

Siç mëson “Gazeta Express”, menaxheri i njohur shqiptar, Fali Ramadani ka ndërmjetësuar dhe ka ndihmuar që ky transferim të realizohet.

Gazeta e ka siguruar edhe fotografinë e prezantimit, ku Ramadani shihet së bashku me futbollistin më të ri të “Los Blancos” dhe me presidentin e Realit, Florentino Perez.

Jovic u transferua në Madrid nga Eintracht Frankfurti dhe sot u prezantua përpara tifozëve në stadiumin “Santiago Bernabeu”.

Para se të fillonte prezantimi, 21-vjeçari e vizitoi dhomën e trofeve të Real Madridit, ku gjenden edhe 13 trofetë e Ligës së Kampionëve.

Pas kësaj, ai doli në fushën e stadiumit.

Nga ana e tij, Ramadani viteve të fundit është njëri prej menaxherëve më të suksesshëm shqiptarë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!