Ky është shqiptari që ia mori jetën bashkëshortes me armë të ftohët midis parkingu të një supermarketi

23:07 | 22 Janar 2019

Një ngjarje tragjike ka ndodhur nga një shqiptar në Austri.

Është bërë i ditur identitetit i shtetasit nga Maqedonia i cili vrau bashkëshorten e tij në parking të një supermarketi në Austri, transmeton Indeksonline.

Bëhet fjalë 36 vjeçarin Xhemail.M nga fshati Llaskarcë të Komunës së Sarajit.

Sipas mediave austriake ngjarja e kobshme ka ndodhur rreth orës 14.30 në një parking të një supermaketi të njohur në Austri.

Sipas informacioneve të deritanishme gjithnjë të pa konfirmuara, këtij akti i ka paraprij një debat mes bashkëshortëve me çka 36 vjeçari ka nxjerr thikën dhe ka kryer vrasjen.

Në vendin e ngjarjes policia ka gjetur një thikë kuzhinë që dyshohet të jetë kryer vrasja.

Çifti ka qenë i martuar dhe kanë pasur dy fëmijë të moshës së mitu

Komento: