Ky është stili i futbollit që e pëlqen Gattuso, atë lojtar ai e ka në skuadër – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ky është stili i futbollit që e pëlqen Gattuso, atë lojtar ai e ka në skuadër

10:35 | 11 Shkurt 2019

Ricardo Rodriguez , pas ndeshjes me Milan-Cagliari që përfundoi me rezultat, 3-0 foli me mikrofonin Sky Sport.

Performanca e tij dukej e mjaftueshme në fazën mbrojtëse përcjell ORAinfo.


“Unë gjithmonë dua të luaj dhe kur Gattuso më jep besim unë të përpiqet për të gjithmonë të bëjë mirë.

“Gjithmonë shpresoj të bëj më të mirën për ekipin. Ne lujatëm mirë gjysmën e parë të ndeshjes më pak në të dytin.

“Kur fitojmë është pozitive, ne duam të qëndrojmë në vendin e katërt. Piątek? Ai është i qetë, punon dhe gjithmonë dëshiron të shënojë.

Duhet të vazhdojë kështu. Gjithmonë përpiqem të përmirësohem. Mendoj se Gattuso i pëlqen futbolli im “, ka thënë Rodriguez./ORAinfo/

Komento: