Ky është transferimi i parë i Arsenalit në verë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ky është transferimi i parë i Arsenalit në verë

16:22 | 22 Prill 2019

Arsenali pritet të bëjë një ndryshim në formacionin e lojtarëve.

Arsenal është shumë afër ta transferojë Cengiz Underin nga Roma.

Skuadra londineze ka kohë që po e kërkon transferimin e sulmuesit turk, gjersa ka bërë kontaktet e para, përcjell lajmi.

Romakët jaë të gatshëm që ta shesin Underin në afatin kalimtar veror, gjersa i duan 40 milionë euro nga shitja e tij.

Sipas medieve në Itali dhe Angli, Arsenal është pajtuar rreth shumës që kërkon Roma, gjersa kanë mbetur kushtet personale me turkun.

Komento: