Ky është transferimi më i çuditshëm që ka ndodhur në botën e futbollit

16:01 | 22 Janar 2019

Kalimi i Kevin-Prince Boateng në Barcelonë padyshim do të cilësohet si një nga transferimet më të çuditshme në histori të futbollit përcjell ORAinfo.

Nënshkrimi i fundit i Barcelonës është mbretër i futbollit, jo vetëm mënyra se si ata priten.

Në fund të mbrëmjes së hënë, në dyqanin e klubit vetëm përtej turneut nga Camp Nou, i mbyllur për publikun, qëndroi i qeshur dhe mbante këmishën e re: “Princi, 19”.

Nga Hertha në Tottenham, nga Dortmundi në Portsmouth dhe pesë klube dhe nëntë vjet më vonë, nga Sassuolo në Barcelonë, klubi i 10-të i Kevin-Prince Boateng është më i madhi prej të gjithëve.

Ishte edhe befasia më e madhe që ka ndodhur ndonjëherë./ORAinfo/

Komento: