Ky fakt dëshmon gjithçka, De Ligt po firmosë me gjigantin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ky fakt dëshmon gjithçka, De Ligt po firmosë me gjigantin e madh

16:41 | 12 Qershor 2019

Matthijs de Ligt në bisedimet e avancuara me PSG, prandaj është raportuar se kjo do të hapë derën për Marquinhos për t’u bashkuar me Juventusin.

Sky Sport Italia deklaroi mbrëmë se agjenti Mino Raiola po fluturonte për të mbyllur marrëveshjen me Paris Saint-Germain për mbrojtësin e Ajax me një kosto prej 80 milion euro, duke mundur konkurrencën nga Barcelona, Manchester United dhe Juventus,përcjell ORAinfo.

Sporti i Mediaset thotë se kjo ka më shumë mundësi që skuadra e Ligue 1 të shesë Marquinhos për të bërë hapin për starletin holandez dhe Juventusi është gati të marrë yllin brazilian.

Brazili është ende vetëm 25 vjeç, por ka një eksperiencë të madhe në Romë në 2012-13 dhe pastaj pas transferimit të tij prej 31 milionë eurosh në Paris.

Ai bëri 44 paraqitje konkurruese për PSG këtë sezon, duke shënuar katër gola dhe duke ofruar dy asistime./ORAinfo/
.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!