Ky gjest i sjellë fat Dybalas

17:29 | 07 Dhjetor 2018

Paulo Dybala, thotë se është shumë me fat që ka mundësinë për të luajtur për Juventusin .

Dybala është bërë i njohur për festimin e tij të golave në formë të maskës që kur u bashkua me Juventusin në vitin 2015 dhe sulmuesin Argjentinës shpjegoi frymëzimin e tij, si dhe presionin për të marrë fanellën me numër 10 përcjell ORAinfo.

“Gjesti im i maskës nuk thjeshtë një festë , por ai ka një mesazh,” tha ai në një ngjarje të Adidas.

“Kjo është një maskë ideale, të cilën gladiatorët kanë veshur për të luftuar e cila simbolizon rezistencën dhe mos dorëzimin”

” Goli im më i mirë? Një i shënuar në Lazio sezonin e kaluar. Ishte më kreative dhe unë bëra mirë punën pasi që arrita t’i rezistoja presionit të dy kundërshtarëve. Më dha gëzim të pabesueshëm se si loja ishte zhvilluar.

“U bashkua me Juventusin tre vjet më parë. Unë isha 21 vjeç në atë kohë kështu që zgjodha Nr 21, e cila ka histori shumë të rëndësishme në Juventus.

“Pastaj klubi më kërkoi të merrja nr. 10 dhe nuk ishte një vendim i lehtë sepse e dija se kritika do të ishte edhe më e ashpër.

“Megjithatë, pasi mendova për këtë, e pranova sfidën. Ndihem shumë me fat që jam në një klub të madh”, ka thënë argjentinasi./ORAinfo/

Komento: