Ky ishte lojtari dështak mbrëmë te Milani

12:58 | 10 Dhjetor 2018

Gonzalo Higuain, nuk e kishte natën më të mirë ndonjëherë kundër Torinos. Argjentinasi nuk kishte shanse shumë raste shënimi dhe humbi disa prej atyre që arriti të kishte.

Gazetat italiane goditën sulmuesin argjentinas me vlerësimet që pasqyrojnë punën e zhgënjyer të El Pipitës kundër Torinos në San Siro përcjell ORAinfo.

“Një tjetër natë pa gola – shkruan Il Corriere dello Sport-. Higuain, megjithatë, nuk duket të jetë nervoz. Kjo është e drejtë, sepse ai duhet të fajësojë vetveten vetëm “.

Sipas La Gazzetta dello Sport Higuain ishte “tradhtuar” nga dëshira e tij për t’u kthyer në tabelën e rezultateve.

Gabimet e tij më të mëdha mbeten asistimet e dështuara për Cutrone dhe Suso në gjysmën e parë të lojës kur ai vendosi të qëllonte në gol në vend që të sigurojë një ndihmë për shokët e tij.

Gjithashtu Tuttosport kritikon Argjentinën për vendimet e tij të gabuara gjatë sulmeve kundër Milanit.
Këto janë vlerësimet e gazetave italiane sot për Higuainin:

GAZZETTA DELLO SPORT: 5
CORRIERE DELLO SPORT: 5
TUTTOSPORT: 5
CORRIERE DELLA SERA: 5
REPUBBLICA:5
IL GIORNALE: 5,5

Komento: