Ky ishte sulmuesi i Zelandës së Re, ishte duke dëgjuar këngë serbe dhe angleze – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ky ishte sulmuesi i Zelandës së Re, ishte duke dëgjuar këngë serbe dhe angleze

09:34 | 15 Mars 2019

Sulmuesi i Zelandës së Re ishte duke dëgjuar këngë serbe dhe angleze.

Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë.
Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të qytetit Christchurch, njofton Klan Kosova.

Në videon 17 minutëshe, sulmuesi ishte duke dëgjuar këngë në gjuhën serbe dhe angleze.

Ai në një moment dëgjohet duke thënë “Le të fillojë festa”.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!