Ky lojtar do të largohet, nëse Suarez transferohet tek Arsenali – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ky lojtar do të largohet, nëse Suarez transferohet tek Arsenali

13:49 | 07 Janar 2019

Arsenali nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga synimi i tij, e ai është Suarezi.

Arsenal është i gatshëm që t’i ofroj 40 milionë euro për transferimin e Denis Suarez, por Barcelona refuzon ta shet atë në këtë afat kalimtar të janarit.

Skuadra katalonase i ka bërë me dije asaj londineze se mesfushori nuk do të lëvizë në këtë merkato.

Por, nëse një marrëveshje arrihet mes Barcelonës dhe Arsenalit për Denis Suarez, atëherë Henrikh Mkhitaryan do të largohet nga skuadra.

Mesfushori spanjoll mund të luajë edhe si anësor, andaj Unai Emery e pëlqen shumë lojën e tij qysh prej kohësh.

Komento: