Ky lojtar është ideal për Milanin

22:03 | 17 Dhjetor 2018

Sulmuesi i Chelseas, Ces Fabergas do të ishte një transfer i mirë për Milanin.

Ish sulmuesi i Milan, Mark Hateley beson se Cesc Fabregas do të ishte një nënshkrim i mirë “nëse ai do të ishte fizikisht mirë”

Kuqezinjtë janë lidhur me një kalim të mesfushorit të Chelsea në janar, kontrata e të cilit përfundon në fund të këtij sezoni.

“Nëse ai është në gjendje të mirë, atëherë ai është një shtesë e rëndësishme për skuadrën”, ka thënë Hateley për Gazzetta dello Sport.

“Ai ka përvojë dhe di si të luaj, por ai ka nevojë që të jetë fizikisht mirë. Në këtë pikë të sezonit ju keni nevojë që janë gati për të gjitha ndeshjet”.

“Gonzalo Higuain? Nëse ai vazhdon të shënoj vazhdimisht do të nënshkruaja më të, por të mbash një lojtar që nuk bind do të ishte gabim”.

Komento: