Ky postim zbulon se Persic po transferohet te gjiganti anglez – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ky postim zbulon se Persic po transferohet te gjiganti anglez

14:35 | 28 Janar 2019

Giuseppe Marotta, dje tregoi se sulmuesi Ivan Perisic do të shitet këtë muaj dhe beson se eksperienca e tij në Itali ka mbaruar.

Nga Premier League, është Arsenalin klubi më i interesuar përcjell ORAinfo.

Nerazzurët nuk duan të kundërshtojnë vullnetin e lojtarit, por vetëm do të pranojnë oferta që pasqyrojnë vlerësimin e Perisic, që është prej 35-40 milionë euro.

Përveç kësaj, Topçinjët tani kanë filluar të i pëlqejnë të kroatit, e këtë gjë e ka bërë Pierre-Emerick Aubameyang.

Përmes llogarisë së tij Instagram, sulmuesi gabonez ka ‘pëlqyer’ lajmin, të raportuar nga një profil tifoz, të kërkesës së transferimit të dërguar nga Perisic në Inter./ORAinfo/

Komento: