Ky pritet të jetë trajneri i Milanit, nuk është italian – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ky pritet të jetë trajneri i Milanit, nuk është italian

10:08 | 24 Maj 2019

Trajneri i Monacos Leonardo Jardim mund të merr drejtimin e Milanit këtë verë.

Milan thuhet se ka rënë dakord me Campos dhe, sipas Corriere della Sera, Jardim është kandidati i preferuar i Portugalisë për rolin e trajnerit, përcjell ORAinfo.

44-vjeçari u kthye në Monako vetëm në janar dhe vetëm i udhëzoi për sigurinë në Ligën 1.

Para kësaj, ai mundi Paris Saint-Germain në titullin francez me anën e principatës gjatë fushatës 2016-17.

Megjithatë, gazeta nuk e përjashton Gennaro Gattuso duke qëndruar në qoftë se Rossonerët kualifikohen për Ligën e Kampionëve këtë fundjavë. /ORAinfo/

Komento: