Ky trajner nuk e ka problem që lojtarët e tij të bëjnë seks gjatë Kupës së Botës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ky trajner nuk e ka problem që lojtarët e tij të bëjnë seks gjatë Kupës së Botës

11:28 | 26 Nëntor 2022

Një trajtner s’e ka problem që lojtarët e tij të bëjnë seks gjatë Kupës së Botës.

Në historinë e futbollit, ka pasur gjithmonë një debat të fortë nëse futbollistët duhet të abstenojnë nga seksi gjatë një gare apo jo.

Luis Enrique sapo e trajtoi këtë pyetje gjatë një prej transmetimeve të tij të famshme.

trajneri i Spanjës, Luis Enrique është duke bërë transmetim gjatë Kupës së Botës, shkruan Marca.

Kjo ka qenë një mënyrë e përkryer për të për t’u dhënë mesazhe njerëzve që nuk janë të kuruar nga shtypi. Shpesh herë, shtypit spanjoll i pëlqen të redaktojë shumë deklarata dhe të ofrojë kontekstin e vet.

Luis Enrique e anashkaloi këtë duke bërë këto transmetime, gjë që e bën edhe pak të pambrojtur sepse nuk ka filtër. Një nga pyetjet ishte për lojtarët që bëjnë seks para një ndeshjeje vendimtare, ai ishte shumë i hapur dhe shumë i qartë për këtë.

Ka trajnerë që ndalojnë seksin para ndeshjeve të mëdha, por Luis Enrique është pak më liberal për këtë temë specifike. Ai ishte gjithashtu një futbollist dhe duhet të ketë kaluar të njëjtin debat gjatë kohës së tij brenda fushës.

Në stilin e tij të veçantë, Luis Enrique foli për ndalimin e seksit për futbollistët dhe pse kjo mund të jetë e dëmshme ndonjëherë.

Ka shumë kultura që besojnë se marrëdhëniet seksuale mund t’i ndihmojnë njerëzit të kapërcejnë depresionin dhe ankthin, gjë që është shumë e zakonshme pikërisht përpara lojërave.

Gjatë Kupës së Botës, ka pasur lojtarë që e bëjnë këtë rregullisht dhe performojnë më mirë gjatë lojës.

Megjithatë, disa menaxherë mendojnë se seksi është në të vërtetë i dëmshëm për performancën e lojtarëve gjatë lojërave vendimtare si kjo. Luis Enrique dëshiron ekuilibër.

Kështu tha trajneri gjatë transmetimit të tij: “Nuk më shqetëson lojtarët që të bëjnë seks një natë para ndeshjeve. Është qesharake (ta ndalosh atë). Është diçka që unë e konsideroj krejtësisht normale. Nëse është diçka që ata e bëjnë, atëherë është sepse kanë nevojë dhe duan. Por po e përsëris me sens të shëndoshë! Secili me partnerin e tij. Është normale. Kur isha lojtar, nëse isha në shtëpi para ndeshjes, me gruan time, e bënim atë që duhej të bënim”.

Komento: