La Realin në “baltë”, Lopetegui merr në duar skuadrën e madhe – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

La Realin në “baltë”, Lopetegui merr në duar skuadrën e madhe

15:16 | 29 Maj 2019

Ish-trajneri i Real Madridit dhe spanjolli Julen Lopetegui është favoriti për të marrë rolin menaxhues të Sevillas, raportojnë mediat spanjolle.

Ish trajneri u shkarkua nga Madrid në fund të tetorit pas humbjes 5-1 kundër El Clasico ndaj Barcelonës – duke e lënë Madridin të lëngonte në vendin e nëntë në La Liga pas dhjetë ndeshjeve, përcjell ORAinfo.

Më parë këtë muaj, ABC de Sevilla raportoi se ai ishte në listën më të mirë menaxheriale për klubin Andalusian dhe tani Estadio Deportivo, nëpërmjet Radio Marca, verifikon këto të dhëna./ORAinfo/

Komento: