Lajçak takon në Bruksel opozitën serbe, u diskutua për dialogun dhe situatën në Serbi

23:03 | 26 Shkurt 2024
lajcak-takon-ne-bruksel-opoziten-serbe,-u-diskutua-per-dialogun-dhe-situaten-ne-serbi

Emisari Special i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, e ka takuar në Bruksel opozitën serbe.

Lidhur me takimin Lajçak, tha se ka dëgjuar me kujdes qëndrimin e tyre rreth situatës në Serbi.

Po ashtu ai theksoi se i ka informuar ata edhe rreth dialogut për normalizimin e raporteve me Kosovën.

“E mirëprita interesimin e tyre rreth dialogut, si një çështje të interesit kombëtar”, tha ai.

 

Komento: