Lajm “bombë”, Coutinho po kthehet te Liverpool – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Lajm “bombë”, Coutinho po kthehet te Liverpool

23:59 | 18 Maj 2019

Ish-kapiteni i Liverpoolit, Jamie Carragher u ka bërë thirrje Redsit të bëjnë një përpjekje për të ri-nënshkruar Philippe Coutinho nga Barcelona në dritaren e transferimit këtë verë.

Coutinho u largua nga Anfield për në Barcelonë në janar 2018, por ka luftuar për të treguar formën e tij më të mirë në Spanjë, përcjell ORAinfo.

Carragher ka pohuar se skuadra e Jurgen Klopp duhet të kërkojë të ri-nënshkruajë me Brazilianin si ai do të sjellë një mundësi tjetër për ekipin.

“Unë nuk do të thosha se do ta merrja atë në mënyrë aktive, por nëse do të kishte mundësi të sillte Coutinho përsëri për para të mira dhe Barca donte të zvogëlonte humbjet e tyre, “i tha Carragher Liverpool Echo.

“A do të ishte i mirëpritur përsëri, unë nuk jam i sigurt, por ai duhet të jetë, nuk shoh ndonjë arsye pse ai nuk duhet të jetë, mungon ai lojtar në skuadër, e kemi atë në [Adam] Lallana dhe [ Xherdan] Shaqiri, por ky është një nivel i ndryshëm lojtarësh”, ka thënë legjenda e Liverpoolit./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!