Lajm “bombë”, Guardiola trajner te gjiganti i madh

16:23 | 10 Maj 2019

Juventusi po përgatitet për mundësinë e zëvendësimi të trajnerit, Massimiliano Allegri, i cili është i interesuar për të marrë rolin e Paris Saint-Germain dhe do të donte Pep Guardiolën si zëvendësim të tij, raporton Calciomercato.

PSG është i interesuar për Allegrin, pasi ata pëlqejnë përvojën e tij në Evropë për rekordet më të kufizuara të Thomas Tuchel,përcjell ORAinfo.

Ëndrra e Juventusit do të ishte Guardiola, por kjo shihet si mundësi e vogël, prandaj po i shohin opsionet e Antonio Conte, Mauricio Pochettino dhe Didier Deschamps./ORAinfo/

Komento: