Lajm “bombë”, ja ku po transferohet Higuain – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajm “bombë”, ja ku po transferohet Higuain

20:59 | 19 Maj 2019

Gonzalo Higuain po i afrohet kthimit të Juventusit, raporton Ilbianconero.

Argjentinasi u bashkua me Chelsean në huazim në dritaren e transferimit të janarit dhe Blues nuk ka të ngjarë të bëjë lëvizjen e tij të përhershme ose të shtrijë magjinë e tij të huazimit për një sezon tjetër, përcjell ORAinfo.

31-vjeçari mund të bashkohet me Blues në një marrëveshje të përhershme për 36 milionë euro ose të mbetet në hua në Londër për 18 milionë euro, por gjigandët e Ligës Premier nuk do të aktivizojnë asnjë nga këto dy klauzola.

Maurizio Sarri shtyu të nënshkruante Higuain në dritaren e transferimit të janarit, por italian do të largohet nga Stamford Bridge. La Gazzetta dello Sport ka raportuar më parë këtë javë se Sarri do të shkarkohet pas përfundimit të Ligës së Evropës./ORAinfo/

Komento: