Lajm “bombë”, Juventusi po e transferon yllin 800 milionësh të Realit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajm “bombë”, Juventusi po e transferon yllin 800 milionësh të Realit

17:56 | 24 Maj 2019

Juventusi, thuhet se është gati të transferojë Sergio Ramos nëse mbrojtësi vendos të largohet nga Real Madrid këtë verë.

Sipas El Chiringuito, marrëdhënia e Ramos me Madridin është prishur dhe nuk është rikuperuar që nga dalja e tyre në Champions League në Ajax në mars, përcjell ORAinfo.

Kontrata 33-vjeçare nuk skadon deri në vitin 2021, ndërsa fiton 12.5 milion euro në sezon dhe ka një klauzolë lirimi prej 800 milion eurosh.

Megjithatë, Reali tregon se ylli i tyre tashmë ka marrë oferta.

AS e përpunon më tej, duke pretenduar se interesi rrjedh nga Liverpooli, Kina dhe Juventusi.

Për më tepër, bardhezinjtë janë ekipi më të gatshëm për të transferuar Ramos, me Cristiano Ronaldo ‘duke u bërë thirrje atyre të bëjnë një përpjekje të bashkërenduar për shokun e tij të ish-Blancos./ORAinfo/

Komento: