Lajm “bombë”, ky do të jetë trajneri i Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajm “bombë”, ky do të jetë trajneri i Milanit

16:01 | 13 Shkurt 2019

Elliott Menaxhim Corporation dhe puna e mahnitshme e Gennaro Gattuso, ka bërë që AC Milan të rilindë.

Dhe një muaj më vonë, skenari ka ndryshuar plotësisht, tani pozita e Rinos si trajner i Milanit është forcuar dhe shihet si një kandidat shumë i fortë dhe nuk do të zëvendësohet nga asnjë trajner pasi ai ka siguruar tani për tani vendin e katër përcjell ORAinfo.

Dike zënë vendin e katër, Milan , Gattuso thyen një tabu përgjatë 6 viteve.

Pas 14 muajsh vështirësitë nuk kanë qenë lehtë, por në ndërkohë ka tejkaluar tashmë të gjitha paraardhësit e tij për jetëgjatësi dhe rezultatet e çastit, pa fundosje si ndodhi me Clarence Seedorf, Filippo Inzaghi, Sinisa Mihajlovic dhe më në fund Vincenzo Montella.

Siç është theksuar nga La Gazzetta dello Sport, gjashtë vjet më parë, sezonin 2012-13 kishte ndodhur kjo. Si dhe kualifikimi i fundit i klubit rossonero në garën maksimale evropiane./ORAinfo/

Komento: