Lajm “bombë” nga Gjermania, Bayerni po nënshkruan me yllin 70 milionësh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajm “bombë” nga Gjermania, Bayerni po nënshkruan me yllin 70 milionësh

17:29 | 21 Maj 2019

Sipas një lajmi nga Kicker, Bayern Munich janë afër për të nënshkruar, Leroy Sane nga Manchester City.

Anësori i ri konsiderohet si i tepërt ndaj kërkesave të Pep Guardiolës , kështu që ekipi gjerman do ta shfrytëzojë yllin e City-it, përcjell ORAinfo.

Kjo nuk është hera e parë që Sane që vlen 70 milionë ka qenë subjekt i transferimit të spekulimeve në Bayern. Tre vjet më parë, ylli i ri u lidh me një lëvizje te bavarezët nga klubi i tij mëmë Schalke 04.

Megjithatë, pasi që klubi kishte në atë kohë Arjen Robben, Franck Ribery, Douglas Costa dhe Kingsley Coman, transferimi nuk erdhi kurrë dhe i riu nënshkroi për Manchester City në vend të kësaj.

Në City, Sane pjekur në një krah të shkëlqyer, duke shënuar disa statistika të pabesueshëm në sistemin e Pep Guardiola.

Megjithatë, kohët e fundit 23-vjeçari e ka gjetur atë gjithnjë e më të vështirë të hyjë në formacionin fillestar, me të cilin edhe Riyad Mahrez është i preferuar për të. Prandaj, Sane, kontrata e të cilit përfundon në vitin 2021, mund të jetë i hapur për një lëvizje drejt Bayernit./ORAinfo/

Komento: