Lajm “bombë”, trajneri i ri i Milanit po sjell dy yje të mëdha në “San Siro”

16:45 | 03 Qershor 2019

Menaxheri i Sampdoria, Marco Giampaolo, mund të sjellë Joachim Andersen dhe Dennis Praet te Milani nëse ai bëhet menaxher, raporton Corriere dello Sport.

Milan është afër emërimit të Giampaolo si menaxherin e tyre të ri, me planifikimin 52 vjeçar për zbatimin e një sistemi 4-3-1-2 në San Siro, përcjell ORAinfo.

Giampaolo mund të jetë në gjendje të bindë dy nga yjet e tij më të mëdhenj në Sampdoria për t’u bashkuar me të në klubin e tij të ri./ORAinfo/

Komento: