Lajm i keq për Bale, ja sa kohë do të jetë jashtë fushave – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajm i keq për Bale, ja sa kohë do të jetë jashtë fushave

19:13 | 04 Janar 2019

Gareth Bale ka pasur një lëndim jo shumë të lehtë.

Ai ka marrë testet nga infermieria duke mësuar kohën se sa do të jetë jashtë fushave.

Ylli uellsian do të rikthehet në fushë për Realin 15 ditë pas rikuperimit nga një lëndim që ka pësuar në stërvitjen e sotme.

Bale do të humbas katër ndeshje me Realin gjatë kësaj kohe, ndaj Sociedad e Betis në ligë, dhe dy ndeshje ndaj Leganes në kupë.

Rikthimi i tij pritet të ndodhë ndaj Sevillas me 19 janar.

Komento: