Lajm i madh, ja ku po transferohet Strakosha – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Lajm i madh, ja ku po transferohet Strakosha

22:57 | 15 Korrik 2019

Arsenali dhe Newcastle United janë të interesuar në portierin ,Thomas Strakosha, por Lazio kërkon 40 milionë euro për të.

Sipas Tuttomercatoweb, të dyja skuadrat e Premier League janë duke ndjekur 24-vjeçarin,përcjell ORAinfo.

Ai nuk do të largohet lehtë nga Biancocelesti, pasi vlerësojnë Strakosha në € 40 milion.

West Ham United dhe Tottenham Hotspur ishin gjithashtu të lidhur në javët e fundit, por ai është nën kontratë deri në qershor 2022 dhe doli përmes akademisë së të rinjve në Lazio.

Ai është biri i ish-portierit të parë shqiptar të Shqipërisë, Foto Strakosha dhe tashmë ka 94 paraqitje të Serie A ./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!