Lajm i madh për Milanin

08:25 | 19 Dhjetor 2018

Atletico Madrid është gati të lejojë Filipe Luis të largohet nga klubi, raporton Marca përcjell ORAinfo.

Kontrata e Braziliianit po hyn në gjashtë muajt e fundit dhe me historinë e tij të lëndimit dhe zhvillimin e Lucas Hernandez, ai duket i vendosur për një largim nga skuadra spanjolle.

33-vjeçari ka qenë me Atleticon që nga viti 2010, me përjashtim të një stinori një-vjeçar në Chelsea në 2014-15. Ditë më parë u raportua se për shërbimet e mbrojtësit të Atletico Madridit është i interesuar Milani.

Mbetet të shihet saktë se çfarë do të ndodh me fatin e mbrojtësit 33 vjeçar./ORAinfo/

Komento: